Opinia Pana Dariusza Karbowiaka

Niewyobrażalnie rewelacyjna książka. Wprawdzie ma charakter poradnikowy, jednak nie zawiera samych rad typu: uśmiechaj się, bądź życzliwy itp. Autor sięga do źródeł naszego samopoczucia, chorób. Podaje kilka praktycznych rad, aby poprawić stan naszego ducha, a co za tym idzie naszego zdrowia i relacji z otoczeniem. "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" to niemal motto przewijające się przez książkę. Autor udowadnia, że nie można kochać innych nie kochając samego siebie. Nie chodzi o to, aby popaść w narcyzm, ale o to, aby zadbać o siebie. Racjonalnie się odżywiać, ekonomicznie gospodarować czasem, poznać siebie, relaksować w sposób odpowiedni. Książka w ostatnim dziale zawiera słowniczek.
 
Pozwolę sobie zacytować jedno z zamieszczonych w tym rozdziale haseł "OCZEKIWANIE - Oczekiwanie jest powodem frustracji - tak naprawdę to trucizna. Gdy na nic nie czekasz, wtedy życie staje się prostsze. Pozbywasz się zależności. Nie czekasz np. na odwzajemnione uczucie i możesz traktować życie lżej, za to z większa radością. Odbieraj życie takim, jakie jest. Nie oczekuj zbyt wiele. Pozbądź się frustracji. Nie zmienisz świata, zmienić możesz jedynie siebie." 
Z całą pewnością ja wykorzystam znaczną część wiedzy do lepszego, bardziej wzbogaconego przeżywania dni, które nastąpią po niniejszej lekturze. Duża ilość przypisów i wykaz pozycji, które posłużyły autorowi jako materiał źródłowy do powstania "Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów" pozwoli czytelnikowi poszerzyć nurtujące go nasuwające się pytania.
 
Uwaga książka zawiera także propozycję jak należny walczyć z nadwagą, a także rozdział o miłości, a w zasadzie o wszystkim tym, co najważniejsze dla człowieka.
Gorąco polecam, nie tylko do przeczytania, ale i nabycia - warto mieć taką pozycje w swojej biblioteczce, lub podarować komuś w prezencie.
 
Żródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/189222/niewyobrazalne-potega-i-paradoksy-naszych-umyslow

Dariusz Karbowiak,
Bibliotekarz
Namysłów: 02 stycznia 2014r.

Cytat na dzisiaj

Waga zależy od umysłu Umysł jest kluczem do rozwiązania problemu otyłości (albo anoreksji). (...) Nie zapanujemy nad naszym odżywianiem, przejadaniem się (lub anoreksją), jeżeli nie zapanujemy nad stanem naszego umysłu. (s. 294)
Racjonalność w pracy Dowodem racjonalności sposobu wykonywania pracy jest brak zmęczenia po jej zakończeniu (s. 117)
Żyj teraźniejszością Przeszłość nie kryje w sobie nic interesującego. Uwolnij się od niej i zacznij żyć teraźniejszością. (s. 304)
Miłość Tylko osoba przepełniona miłością żyje pełnią życia. Zauważcie, że osoby zakochane są zazwyczaj zdrowe lub cofają się u nich symptomy chorobowe. Miłość jest główną podstawą, bazą zdrowia. (s. 182)
Szczęście Szczęście to stan świadomości, który może pojawić się tylko w trakcie przetwarzania złożonej informacji. Musimy zatem rozwijać naszego ducha i nasze zmysły – w ten sposób zapewnimy sobie więcej możliwości odczuwania szczęścia. (s. 39)
Pragnienia umysłu Umysł zawsze żąda tego, czego nie może posiąść. Im więcej posiadamy, tym większe mamy poczucie braku. (s. 287)
Eliminacja stresu (…) eliminacja stresu to nic innego jak proces zdrowienia. (s. 50)
Świadomość a zdrowie Ciało bez świadomości jest zdrowe. Chora świadomość przenosi chorobę na ciało. (s. 262)
Dieta a zdrowie (…) zamiast dręczyć się dietą – po prostu odpowiednio się odżywiajmy. To w zupełności wystarczy, a będzie znacznie zdrowsze – i dla ciała, i dla ducha. (s. 244)
Siła umysłu Nie zdajemy sobie sprawy z siły, jaka tkwi w naszych umysłach, z możliwości, jakie możemy rozwinąć przy odrobinie woli i chęci. Trzeba tylko zastosować zasadę koncentracji siły, czyli nauczyć się oddzielać rzeczy naprawdę ważne od błahych i nie doszukiwać się problemów tam, gdzie ich w rzeczywistości nie ma. (s. 72)

Fundacja Witolda Bońkowskiego Potęga i Paradoksy Naszych Umysłów

KRS 0000462513
NIP 781-188-51-77
REGON 302432119

Przeczytaj

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy.

Książka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów