Opinia Pana Piotra Krawczyka

Odbieram tę książkę nie tylko jako ciekawa lekturę, lecz przede wszystkim jako pomoc i poradnik w chwilach zwątpienia i zawirowań życia. Zmartwienia, nienawiść, choroby, stres, cierpienia towarzyszą nam każdego dnia. Dzięki przystępnemu opisowi jak te zmory działają, jaki zgubny skutek mają na nas i jak się z nimi obchodzić – budzą we mnie świadomość, dają nadzieję i wiarę. Kiedy czyta się tę książkę, często odnosi się wrażenie, że gdzieś w środku duszy to wszystko, co opisuje autor, jest mi znane i bliskie. Tylko przez włączenie się w „szczurzą gonitwę”, gubimy się i zatracamy elementarną i instynktowną wiedzę, co jest dla nas dobre, a co nas niszczy. Tracimy czas na nieważne, błahe  sprawy, które zaśmiecają tylko nasze serce i głowę. Czasami musi nam ktoś te prawdy „podsunąć na dłoni”, żebyśmy mogli się na chwile zatrzymać i zastanowić. Ta książka tak właśnie na mnie działa. Czy miłość jest kluczem do zdrowia? Banalne pytanie – każdy zna odpowiedz… . Ale, ilu z nas nie znajduje czasu, żeby to świadomie przeżywać. Dziękuję za przypomnienie mi o tej najważniejszej prawdzie życiowej i wielu innych.
 
Na koniec chciałbym też wyrazić mój ogromny szacunek i podziw dla talentu literackiego, fachowej wiedzy, konsekwencji i wytrwałości w realizacji projektu tej książki.
 
Życzę, żeby działanie fundacji było pełnym sukcesem, wsparciem dla potrzebujących i wypełniało  serce każdego dnia nieograniczoną satysfakcją.
 
 
Z wyrazami uznania
Piotr Krawczyk
Kőln, Niemcy

Cytat na dzisiaj

Miłość Tylko osoba przepełniona miłością żyje pełnią życia. Zauważcie, że osoby zakochane są zazwyczaj zdrowe lub cofają się u nich symptomy chorobowe. Miłość jest główną podstawą, bazą zdrowia. (s. 182)
Świadomość a zdrowie Ciało bez świadomości jest zdrowe. Chora świadomość przenosi chorobę na ciało. (s. 262)
Pragnienia umysłu Umysł zawsze żąda tego, czego nie może posiąść. Im więcej posiadamy, tym większe mamy poczucie braku. (s. 287)
Racjonalność w pracy Dowodem racjonalności sposobu wykonywania pracy jest brak zmęczenia po jej zakończeniu (s. 117)
Żyj teraźniejszością Przeszłość nie kryje w sobie nic interesującego. Uwolnij się od niej i zacznij żyć teraźniejszością. (s. 304)
Eliminacja stresu (…) eliminacja stresu to nic innego jak proces zdrowienia. (s. 50)
Waga zależy od umysłu Umysł jest kluczem do rozwiązania problemu otyłości (albo anoreksji). (...) Nie zapanujemy nad naszym odżywianiem, przejadaniem się (lub anoreksją), jeżeli nie zapanujemy nad stanem naszego umysłu. (s. 294)
Dieta a zdrowie (…) zamiast dręczyć się dietą – po prostu odpowiednio się odżywiajmy. To w zupełności wystarczy, a będzie znacznie zdrowsze – i dla ciała, i dla ducha. (s. 244)
Szczęście Szczęście to stan świadomości, który może pojawić się tylko w trakcie przetwarzania złożonej informacji. Musimy zatem rozwijać naszego ducha i nasze zmysły – w ten sposób zapewnimy sobie więcej możliwości odczuwania szczęścia. (s. 39)
Siła umysłu Nie zdajemy sobie sprawy z siły, jaka tkwi w naszych umysłach, z możliwości, jakie możemy rozwinąć przy odrobinie woli i chęci. Trzeba tylko zastosować zasadę koncentracji siły, czyli nauczyć się oddzielać rzeczy naprawdę ważne od błahych i nie doszukiwać się problemów tam, gdzie ich w rzeczywistości nie ma. (s. 72)

Fundacja Witolda Bońkowskiego Potęga i Paradoksy Naszych Umysłów

KRS 0000462513
NIP 781-188-51-77
REGON 302432119

Przeczytaj

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy.

Książka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów