Artykuły prasowe (4)

Książka "Niewybrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów" jest lekturą obowiązkową każdego, kto chce zadbać o własne szczęście, zdrowie oraz relacje z innymi ludźmi. Jest to książka do której się powraca, cytuje znajomym, a także pozycja którą powinno podarować się bliskim na którym nam zależy. Książka szybko zdobywa popularność, co nie zostaje pominięte przez dziennikarzy.

Poniżej prezentujemy gazety i miejsca gdzie znaleźć można artykuły o książce. 

Kliknij by przeczytać artykuł online > 

 

Z przyjemnością informujemy że w Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł o książce „Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów” 


 

Z przyjemnościa prezentujemy  2 strony skanu artykułu który ukazał się w Głosie Wielkopolskim w dniu 31 sierpnia 2013 r.

 

 

FILANTROP naszych czasów
Pismo Ruchu Twórczego Osób Niepełnosprawnych
 
Nr (226) 9   Poznań wrzesień 2013, 
Nr indeksu 327948 ISSN 1231-8876
 
 

Cytat na dzisiaj

Waga zależy od umysłu Umysł jest kluczem do rozwiązania problemu otyłości (albo anoreksji). (...) Nie zapanujemy nad naszym odżywianiem, przejadaniem się (lub anoreksją), jeżeli nie zapanujemy nad stanem naszego umysłu. (s. 294)
Eliminacja stresu (…) eliminacja stresu to nic innego jak proces zdrowienia. (s. 50)
Pragnienia umysłu Umysł zawsze żąda tego, czego nie może posiąść. Im więcej posiadamy, tym większe mamy poczucie braku. (s. 287)
Racjonalność w pracy Dowodem racjonalności sposobu wykonywania pracy jest brak zmęczenia po jej zakończeniu (s. 117)
Świadomość a zdrowie Ciało bez świadomości jest zdrowe. Chora świadomość przenosi chorobę na ciało. (s. 262)
Dieta a zdrowie (…) zamiast dręczyć się dietą – po prostu odpowiednio się odżywiajmy. To w zupełności wystarczy, a będzie znacznie zdrowsze – i dla ciała, i dla ducha. (s. 244)
Siła umysłu Nie zdajemy sobie sprawy z siły, jaka tkwi w naszych umysłach, z możliwości, jakie możemy rozwinąć przy odrobinie woli i chęci. Trzeba tylko zastosować zasadę koncentracji siły, czyli nauczyć się oddzielać rzeczy naprawdę ważne od błahych i nie doszukiwać się problemów tam, gdzie ich w rzeczywistości nie ma. (s. 72)
Miłość Tylko osoba przepełniona miłością żyje pełnią życia. Zauważcie, że osoby zakochane są zazwyczaj zdrowe lub cofają się u nich symptomy chorobowe. Miłość jest główną podstawą, bazą zdrowia. (s. 182)
Szczęście Szczęście to stan świadomości, który może pojawić się tylko w trakcie przetwarzania złożonej informacji. Musimy zatem rozwijać naszego ducha i nasze zmysły – w ten sposób zapewnimy sobie więcej możliwości odczuwania szczęścia. (s. 39)
Żyj teraźniejszością Przeszłość nie kryje w sobie nic interesującego. Uwolnij się od niej i zacznij żyć teraźniejszością. (s. 304)

Fundacja Witolda Bońkowskiego Potęga i Paradoksy Naszych Umysłów

KRS 0000462513
NIP 781-188-51-77
REGON 302432119

Przeczytaj

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy.

Książka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów