Niektóre dolegliwości i ich praprzyczyny

Alergia

Alergia dotyka osoby nadwrażliwe. Przybierają one postawę obronną, co często skutkuje agresją wobec innych. Owa zapalczywość ma podłoże w strachu przed innymi, przed zranieniem z ich strony.

W usunięciu praprzyczyny alergii może pomóc:

zaakceptowanie swojej niedoskonałości. Pokochaj siebie takim, jakim jesteś,

zdiagnozowanie swoich obaw – tylko tak poskromisz swój strach,

zaprzestanie wartościowania siebie i swojego zachowania; nie porównuj się z innymi; doceń swoją indywidualność,

dostrzegania jedności świata; w ten sposób odkryjesz nowe prawdy, nowych przyjaciół, nowy sens życia.

Anemia

Na anemię zapadają częściej ludzie niechcący zaangażować się w życie. Są niechętni lub „tylko” obojętni wobec własnej egzystencji. Utwierdzają się w przekonaniu, że są zbyt słabi, by zmierzyć się ze swoim  losem.

W usunięciu praprzyczyny anemii może pomóc:

aktywowanie swoich sił witalnych,

narzucenie sobie dyscypliny i zmuszenie się do wykonywania swoichpowinności,

praca nad wytrzymałością.

Anoreksja

Dotyka osób wrażliwych, o wygórowanych ideałach. Anoreksja wywoływana jest przez chęć ucieczki od wszystkiego, co traktujemy jako złe, przede wszystkim od tego, co cielesne. Często towarzyszy temu ucieczka od nawiązywania trwałych relacji z innymi ludźmi.

W usunięciu praprzyczyny anoreksji może pomóc:

poszukanie życzliwego towarzystwa; obracanie się w gronie osób przyjaznych, otworzenie się na innych,

zaakceptowanie samego siebie; uznanie swojej zmysłowości i potrzeb swojego ciała,

konfrontacja swoich wyobrażeń z rzeczywistymi faktami.