Potęga modlitwy

Wierzysz w to, w co wierzy Twój umysł. Reakcja podświadomości na nasze myśli to nic innego jak nasze przeżycia, doświadczenia, stany emocjonalne, itp. Myśl, a więc zarazem i modlitwa, jest zarzewiem akcji.

Nasza świadomość działa w oparciu o zdobytą przez lata wiedzę, logikę i osiągnięcia nauki. Inaczej jest z podświadomością, która działa w sposób twórczy.

Właśnie do aktu twórczego można przyrównać modlitwę. Nierzadko epokowy pomysł z zakresu fizyki czy chemii musi zaprzeczyć empirii albo dotychczasowym teoriom. Podobnie jest z modlitwą, podczas której uruchamiane są procesy zaprzeczające temu, co wpoiła nam świadomość. Świadomość jest krytyczna wobec spotykających nas na co dzień faktów, ale podświadomość nie dyskutuje i nie roztrząsa. Przyjmuje wszystko jako prawdziwe i stara się to przekształcić w rzeczywistość. Tak rodzi się potęga sugestii, która jest jednym z głównych źródeł skuteczności modlitwy.

Istnieją techniki terapii duchowej oraz metody sprawiające, że modlitwy stają się skuteczne. Modlitwa musi tylko przebiegać według ściśle określonych zasad. W uporządkowanym świecie nic nie dzieje się przypadkiem.

Już jest dobrze

Podświadomości należy wpoić, że świadome pragnienie jest już spełnione. Najlepiej uczynić to w stanie zbliżonym do stanu snu. Zacznij rozmyślać o tym, czego pragniesz i wyobrażaj to sobie, módl się o spełnienie swoich marzeń, pragnień i planów.

Jasno sformułowane plany

Prośba wyrażana w modlitwie nie może być jedynie życzeniem, powinna przedstawiać wyraźnie zarysowany plan. Podświadomość buduje siedzibę twego umysłu; nie możesz jej zaśmiecać przypadkowymi myślami. Twoja modlitwa musi być konstruktywna, jeśli ma mieć siłę sprawczą.

Prawdziwa modlitwa

Twój umysł działa w prosty sposób: kieruje się od myśli do przedmiotu tej myśli. Bez wyobrażenia celu tej drogi umysł nie będzie wiedział dokąd podążać. Modlitwa nie zostanie wysłuchana, a przecież to ona ma wprowadzić umysł w stan bezwarunkowej i całkowitej gotowości. Potrzebny jest więc spokój, radość i nakierowanie świadomego myślenia na wymaganą przez nas reakcję podświadomości.