Uwolnij swój uśpiony potencjał

Trzeba utrwalić w sobie przekonanie o własnej sile, biorącej się z siły naszej woli. A gdy już nauczymy się podejmować decyzje, musimy iść dalej i nauczyć się je systematycznie urzeczywistniać. Jednym z kluczy do powodzenia jest uświadomienie sobie, że mamy dość siły woli i energii, by zamierzenie zrealizować.
(...)
Postawionego sobie zadania nigdy nie osiągniemy, jeżeli podczas realizacji nie będziemy konsekwentni – żadnej taryfy ulgowej. Jeżeli postanowimy rzucić palenie – n i e wo l n o  nam od tej chwili tknąć papierosa. Jeżeli zrezygnujemy z alkoholu – ani jeden kieliszek nie powinien być podniesiony do ust. Nie wolno szukać uników, wyjść pośrednich. Decyzja powinna być jednoznaczna i konsekwentnie przestrzegana. Z czasem, na zasadzie, że praktyka czyni mistrza, zaczniemy tak działać i w przypadku innych spraw i problemów – aż schemat: decyzja – konsekwentne wykonanie wejdzie nam w krew.
 
Decyzje trzeba podejmować w trzech etapach:

1. Ustalenie problemu, na którym zamierzamy się skoncentrować.

2. Sprecyzowanie znaczenia poszczególnych problemów (po co je podejmujemy).

3. Ustalenie sposobu osiągnięcia zamierzonych celów.

 
Większość ludzi nie zna swego przeznaczenia; nikt z nas nie wie, co w życiu się wydarzy, jakie nurty nas porwą. Z czasem stajemy się jakby częścią wielkiego nurtu, na który składają się masy ludzi. Może się też wydarzyć, że staniemy się częścią ludzkiego „wodospadu”, który spadnie w otchłań i porwie nas bez żadnych szans odwrotu. Jeżeli chcemy tego uniknąć, musimy nauczyć się panowania nad swoim losem przy wykorzystaniu gromadzących się w ciągu życia doświadczeń.
 

Cytat na dzisiaj

Szczęście Szczęście to stan świadomości, który może pojawić się tylko w trakcie przetwarzania złożonej informacji. Musimy zatem rozwijać naszego ducha i nasze zmysły – w ten sposób zapewnimy sobie więcej możliwości odczuwania szczęścia. (s. 39)
Pragnienia umysłu Umysł zawsze żąda tego, czego nie może posiąść. Im więcej posiadamy, tym większe mamy poczucie braku. (s. 287)
Racjonalność w pracy Dowodem racjonalności sposobu wykonywania pracy jest brak zmęczenia po jej zakończeniu (s. 117)
Żyj teraźniejszością Przeszłość nie kryje w sobie nic interesującego. Uwolnij się od niej i zacznij żyć teraźniejszością. (s. 304)
Miłość Tylko osoba przepełniona miłością żyje pełnią życia. Zauważcie, że osoby zakochane są zazwyczaj zdrowe lub cofają się u nich symptomy chorobowe. Miłość jest główną podstawą, bazą zdrowia. (s. 182)
Siła umysłu Nie zdajemy sobie sprawy z siły, jaka tkwi w naszych umysłach, z możliwości, jakie możemy rozwinąć przy odrobinie woli i chęci. Trzeba tylko zastosować zasadę koncentracji siły, czyli nauczyć się oddzielać rzeczy naprawdę ważne od błahych i nie doszukiwać się problemów tam, gdzie ich w rzeczywistości nie ma. (s. 72)
Dieta a zdrowie (…) zamiast dręczyć się dietą – po prostu odpowiednio się odżywiajmy. To w zupełności wystarczy, a będzie znacznie zdrowsze – i dla ciała, i dla ducha. (s. 244)
Eliminacja stresu (…) eliminacja stresu to nic innego jak proces zdrowienia. (s. 50)
Świadomość a zdrowie Ciało bez świadomości jest zdrowe. Chora świadomość przenosi chorobę na ciało. (s. 262)
Waga zależy od umysłu Umysł jest kluczem do rozwiązania problemu otyłości (albo anoreksji). (...) Nie zapanujemy nad naszym odżywianiem, przejadaniem się (lub anoreksją), jeżeli nie zapanujemy nad stanem naszego umysłu. (s. 294)

Fundacja Witolda Bońkowskiego Potęga i Paradoksy Naszych Umysłów

KRS 0000462513
NIP 781-188-51-77
REGON 302432119

Przeczytaj

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy.

Książka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów