Seksualna energia życia

Seks jest dla człowieka przede wszystkim wielką szansą na wzniesienie się na wyższy poziom świadomości i przeżywanie wrażeń wyrastających z najgłębszych sfer naszej intymności. To droga ku górze, która polega na transformacji myślenia, odczuwania i percepcji.

Odwrotnością wyzwolenia nowych strumieni świadomości poprzez seks jest tłumienie potrzeb seksualnych; stwarzamy wówczas pole do powstania najprzeróżniejszych dewiacji.

(...)
Nie należy zatem tłumić swoich pragnień. Seks nie może być jednak traktowany instrumentalnie. Powinien być wyrazem miłości między dwojgiem bliskich sobie ludzi i podjętej wspólnie z partnerem wyprawy na drodze wiodącej ku osiągnięciu jedności. Osiągając jedność, docieramy razem do nowych pokładów swojej wrażliwości. Normy obyczajowe, społeczne, prowadzą nieraz do stłumienia energii seksualnej, zaburzając jej strumień. Ludzie z uszkodzoną energią życiową rekompensują sobie często ten deficyt poprzez próby zdobycia majątku, władzy lub pozycji w społeczeństwie. Jest to całkowite zaprzeczenie miłości, która polega na bezinteresownym dzieleniu się swoją bioenergią, czyli siłą witalną. Jeśli zaczynasz kochać, twoja energia wzrasta. Rozdajesz ją szczodrze, a jej wcale nie ubywa.