Klucze do zdrowia i do utrzymania odpowiedniej wagi

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Zapamiętaj sekrety dobrej diety:

1. Odczyn pH jest podstawą zdrowia. Nie cierpimy na nadwagę, tylko na zakwaszenie organizmu. Proces odchudzania powinien rozpocząć się od odkwaszania organizmu. 80% spożywanych przez nas produktów powinno mieć odczyn zasadowy; osoby z dolegliwościami zdrowotnymi powinny całkowicie wyeliminować produkty kwasowe.

2. Doceń rolę krwi. Ten główny „transporter” naszego organizmu ma ogromne znaczenie dla jego funkcjonowania. Jeżeli pojawią się w nim zakłócenia, cały system zaczyna szwankować. Jeżeli będziemy wprowadzać do organizmu niewłaściwe substancje, np. niewłaściwie się odżywiać, prędzej czy później dotrą one do krwi, a przez nią zostaną doprowadzone do wszystkich komórek. Sami zafundujemy sobie katastrofę.

3. Musimy szczególnie dbać o główny składnik naszego ciała, jakim jest woda. Brak przyjmowania wody w wystarczającej ilości prowadzi do tycia. Dbajmy o to, jaką wodę pijemy. Pamiętajmy: Ludzkie ciało w 70% składa się z wody. Woda stanowi 83% mózgu i nerek, 86% płuc oraz 95% oczu. i najistotniejsze, krew to w 90% woda. Sekret odchudzania polega na piciu wody zasadowej, w przypadku odchudzania – 1 litra na 18 kg wagi ciała.

4. Tłuszcz nie jest wrogiem, a przyjacielem organizmu (organizm broni się tłuszczem przez zniszczeniem organów ciała przez kwas).

jeżeli nasze pożywienie będzie miało odczyn zasadowy, cały tłuszcz wiążący kwas zniknie,

unikając tłuszczu, ale stosując niewłaściwe odżywianie, tyjemy.

Cytat na dzisiaj

Szczęście Szczęście to stan świadomości, który może pojawić się tylko w trakcie przetwarzania złożonej informacji. Musimy zatem rozwijać naszego ducha i nasze zmysły – w ten sposób zapewnimy sobie więcej możliwości odczuwania szczęścia. (s. 39)
Miłość Tylko osoba przepełniona miłością żyje pełnią życia. Zauważcie, że osoby zakochane są zazwyczaj zdrowe lub cofają się u nich symptomy chorobowe. Miłość jest główną podstawą, bazą zdrowia. (s. 182)
Pragnienia umysłu Umysł zawsze żąda tego, czego nie może posiąść. Im więcej posiadamy, tym większe mamy poczucie braku. (s. 287)
Siła umysłu Nie zdajemy sobie sprawy z siły, jaka tkwi w naszych umysłach, z możliwości, jakie możemy rozwinąć przy odrobinie woli i chęci. Trzeba tylko zastosować zasadę koncentracji siły, czyli nauczyć się oddzielać rzeczy naprawdę ważne od błahych i nie doszukiwać się problemów tam, gdzie ich w rzeczywistości nie ma. (s. 72)
Waga zależy od umysłu Umysł jest kluczem do rozwiązania problemu otyłości (albo anoreksji). (...) Nie zapanujemy nad naszym odżywianiem, przejadaniem się (lub anoreksją), jeżeli nie zapanujemy nad stanem naszego umysłu. (s. 294)
Racjonalność w pracy Dowodem racjonalności sposobu wykonywania pracy jest brak zmęczenia po jej zakończeniu (s. 117)
Świadomość a zdrowie Ciało bez świadomości jest zdrowe. Chora świadomość przenosi chorobę na ciało. (s. 262)
Eliminacja stresu (…) eliminacja stresu to nic innego jak proces zdrowienia. (s. 50)
Dieta a zdrowie (…) zamiast dręczyć się dietą – po prostu odpowiednio się odżywiajmy. To w zupełności wystarczy, a będzie znacznie zdrowsze – i dla ciała, i dla ducha. (s. 244)
Żyj teraźniejszością Przeszłość nie kryje w sobie nic interesującego. Uwolnij się od niej i zacznij żyć teraźniejszością. (s. 304)

Fundacja Witolda Bońkowskiego Potęga i Paradoksy Naszych Umysłów

KRS 0000462513
NIP 781-188-51-77
REGON 302432119

Przeczytaj

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy.

Książka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów