Klucze do zdrowia i do utrzymania odpowiedniej wagi

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Zapamiętaj sekrety dobrej diety:

1. Odczyn pH jest podstawą zdrowia. Nie cierpimy na nadwagę, tylko na zakwaszenie organizmu. Proces odchudzania powinien rozpocząć się od odkwaszania organizmu. 80% spożywanych przez nas produktów powinno mieć odczyn zasadowy; osoby z dolegliwościami zdrowotnymi powinny całkowicie wyeliminować produkty kwasowe.

2. Doceń rolę krwi. Ten główny „transporter” naszego organizmu ma ogromne znaczenie dla jego funkcjonowania. Jeżeli pojawią się w nim zakłócenia, cały system zaczyna szwankować. Jeżeli będziemy wprowadzać do organizmu niewłaściwe substancje, np. niewłaściwie się odżywiać, prędzej czy później dotrą one do krwi, a przez nią zostaną doprowadzone do wszystkich komórek. Sami zafundujemy sobie katastrofę.

3. Musimy szczególnie dbać o główny składnik naszego ciała, jakim jest woda. Brak przyjmowania wody w wystarczającej ilości prowadzi do tycia. Dbajmy o to, jaką wodę pijemy. Pamiętajmy: Ludzkie ciało w 70% składa się z wody. Woda stanowi 83% mózgu i nerek, 86% płuc oraz 95% oczu. i najistotniejsze, krew to w 90% woda. Sekret odchudzania polega na piciu wody zasadowej, w przypadku odchudzania – 1 litra na 18 kg wagi ciała.

4. Tłuszcz nie jest wrogiem, a przyjacielem organizmu (organizm broni się tłuszczem przez zniszczeniem organów ciała przez kwas).

jeżeli nasze pożywienie będzie miało odczyn zasadowy, cały tłuszcz wiążący kwas zniknie,

unikając tłuszczu, ale stosując niewłaściwe odżywianie, tyjemy.